Da li se Bahrein kvalifikovao za Svetsko prvenstvo?

Sadržaj:

U utakmici u utorak, nakon prvog poluvremena bez golova, Bahrein je uspostavio vodstvo od 2-0 samo 10 minuta u drugom poluvremenu, prije nego što je dodao još dva u 70. i 88. minuti. …

Može li se Bahrein kvalificirati za Svjetsko prvenstvo?

Manama: Bahrein se dva puta približio kvalifikacijama za FIFA Svjetsko prvenstvo™, dostigavši interkontinentalno doigravanje u kvalifikacijama za Njemačku 2006. i Južnu Afriku 2010., izgubivši od Trinidada i Tobago i Novi Zeland.

Da li se Irak kvalifikovao za Svjetsko prvenstvo?

2020-e – Obnovljena nada. Pod Katanecom, Irak je stigao do trećeg kola kvalifikacija za FIFA Svjetsko prvenstvo 2022. sa pet pobjeda iz osam mečeva, uključujući 2-1 pobjedu protiv Irana.

Koja se zemlja uvijek kvalifikovala za Svjetsko prvenstvo?

Brazil jedini su tim koji se pojavio na svih 21 turnira do danas, s tim da je Njemačka učestvovala na 19, Italija na 18, Argentina na 17 i Meksiko na 16. To godine, osam nacija je osvojilo turnir. Inauguralni pobjednici 1930. bili su Urugvaj; aktuelni prvaci su Francuska.

Koji igrač ima najviše Svjetskih prvenstava?

Rođeni Edson Arantes do Nascimento, čovjek koji će postati poznat kao Pelé, izbio je na svjetsku fudbalsku scenu sa 16 godina, ističući se i za klupski tim Santos i za Brazilska reprezentacija. Do kraja svoje karijere, Pelé je osvojio tri FIFA Svjetska prvenstva sa Brazilom, što je najveći broj pobjeda na Svjetskom prvenstvu.igrač.

Preporučuje se:

Zanimljive članke
Zašto pogon na sva četiri točka?
Čitaj više

Glavne prednosti 4WD-a su trakcija i snaga. … 4WD poboljšava vuču u opasnim uslovima vožnje, kao što su snijeg, led, kamenje i drugi scenariji koji mogu otežati kontrolu. Uključivanjem oba seta točkova poboljšavaju se vuča i kontrola. Dodatna težina doprinosi boljem prianjanju na putu.