Kako se arsenal kvalifikovao za ligu Evrope?

Sadržaj:

Kampanja u Ligi Evrope naredne sezone bila je razočaravajuća jer je Arsenal ispao iz takmičenja u osmini finala, izgubivši od Olimpijakosa ukupnim rezultatom nakon produžetaka. Osvojivši FA kup 2020. (i završivši na 8. mjestu u ligi), Arsenal se kvalifikovao za Ligu Evrope četvrtu uzastopnu sezonu.

Kako se Arsenal kvalifikovao za Ligu Evrope?

Arsenal (P:37, Pts:58, GD: +14)

Tobdžije se još uvijek mogu kvalificirati za Konferencijsku ligu Evrope ako pobede Brighton kod kuće u nedjelju i Tottenham i Everton ne uspijevaju pobijediti u svojim mečevima.

Da li se 7. kvalifikuje za Ligu Evrope?

Ko se kvalifikuje za Ligu evropskih konferencija? Konferencijska liga Evrope je novo trećeplasirano Uefino takmičenje, zapravo korak dalje od Lige Evrope. Šesto ili sedmo mjesto u Premijer ligi (u zavisnosti od toga ko osvoji FA kup) ide u finalnu rundu kvalifikacija sljedeće sezone.

Kako se Arsenal kvalifikovao za Ligu Evrope 2020 21?

Pored domaće lige, Arsenal je učestvovao u FA kupu i učestvovao u EFL kupu. Kvalificirali su se i za UEFA Ligu Evrope četvrtu godinu zaredom. Arsenal je započeo sezonu pobijedivši prvaka lige Liverpool u FA Community Shield-u.

Je li Arsenal već kvalifikovan za Ligu Evrope?

LONDON -- Arsenal je propustio kvalifikacijeza evropsko takmičenje po prvi put u 25 godina nakon što je sezonu Premijer lige završio na osmom mjestu nakon pobjede od 2-0 nad Brightonom u nedjelju.