By postigao gol?

Sadržaj:

Postiže se gol kada cijela lopta pređe preko gol-linije, između stativa i ispod prečke, pod uslovom da ekipa nije napravila prekršaj cilj. Ako golman baci loptu direktno u protivnički gol, dosuđuje se udarac od gola.

Šta znači postići gol?

glagol. U sportu ili igri, ako igrač postigne gol ili poen, ostvaruju gol ili poen.

Kako se piše postići gol?

U sportu ili igri, ako igrač postigne gol ili bod, dobija gol ili bod. […]

Kako postići gol u fudbalu?

Kako postići više golova u fudbalu

1. Tehnika – prvi dodir. Svi igrači moraju imati dobar prvi dodir kako bi brzo stavili loptu pod kontrolu. …
  2. Tehnika – Završna obrada. Kada budete sigurni da držite loptu pod kontrolom, pređite na svoju tehniku završetka. …
  3. Want The Ball. …
  4. Budite sigurni. …
  5. Budite nemilosrdni. …
  6. Vježbajte sa svrhom.

Šta se događa nakon postignutog gola?

Početni udarac počinje oba poluvremena meča, oba poluvremena produžetaka i nastavlja igru nakon što je postignut gol. Slobodni udarci (direktni ili indirektni), kazneni udarci, ubacivanja, gol udarci i korner su drugi ponovni startovi (vidi Pravila 13 – 17).