Ko je osvojio najviše aus otvaranja?

Sadržaj:

Anonim

Otvoreno prvenstvo Australije je teniski turnir koji se održava svake godine tokom poslednjih dve nedelje januara u Melburn Parku u Melburnu, Australija. Turnir je prvi od četiri Grand Slam teniska događaja koji se održavaju svake godine, a prethode French Openu, Wimbledonu i US Openu.

Koji Grand Slam je Federer osvojio najviše?

Federer je osvojio rekord svih vremena 20 Grand Slam muških singlova titula, prvi igrač koji je postigao ovaj podvig, izjednačen sa Rafaelom Nadalom (2.) i Novakom Đokovićem (3.) za najviše ikada u muškom tenisu.

Ko je najviše pobedio Đokovića?

Ovih 17 grend slem mečeva su najviše takmičenja dva igrača zajedno sa Nadal-Đokovićem. Od toga pet finala plus rekordnih 11 polufinala. Do danas, Đoković je jedini čovek koji je pobedio Federera u sva četiri meča, a isto tako Federer je jedini igrač koji je pobedio Đokovića u sva četiri.

Ko je osvojio Golden Slam?

Šta je Golden Slam? Steffi Graf je jedini igrač koji je osvojio Golden Slam. Učinila je to 1988. godine kada je dodala zlato na Olimpijskim igrama u Seulu svojoj koferi trofeja, zajedno sa četiri teniska prvenstva te godine.

Da li je neko osvojio sva 4 grend slema godišnje?

Prošli pobjednici

Da bismo pronašli igrača u muškoj kategoriji, moramo se vratiti u 1969. kada je australski Rod Laver osvojio sva četiri turnira u jednoj godini. Igrač koji je sve započeo bio je Amerikanacteniser John Budge koji je osvojio čast da bude prvi Grand Slam pobjednik 1938.