Šta je u tenisu grend slem?

Sadržaj:

U tenisu, termin Grand Slam odnosi se na ostvarivanje osvajanja sva četiri glavna prvenstva-prvenstva Australije, Francuske, Britanije (Wimbledon) i Sjedinjenih Država- u istoj kalendarskoj sezoni. … Grand Slam se obično zloupotrebljava da opiše bilo koji od četiri glavna turnira.

Ko je osvojio sva 4 Grand Slam turnira?

• Steffi Graf – 1988.
  • Margaret Court – 1970.
  • Rod Laver – 1962. i 1969.
  • Maureen Connolly Brinker – 1953.
  • Don Budge – 1937.

Da li je neko osvojio sva 4 grend slema godišnje?

Prošli pobjednici

Da bismo pronašli igrača u muškoj kategoriji, moramo se vratiti u 1969. kada je australski Rod Laver osvojio sva četiri turnira u jednoj godini. Igrač koji je sve započeo bio je američki teniser John Budge koji je osvojio čast da bude prvi pobjednik Grand Slam turnira 1938.

Ko ima najviše grend slemova u tenisu?

Margaret Court osvojio je najviše Grand Slam titula (24). Serena Williams je osvojila 23, a Steffi Graf, koja je ujedno i posljednja igračica koja je osvojila kalendarski Grand Slam, ima 22.

Zašto se to zove Grand Slam?

Izraz 'Grand Slam' potječe od ugovornog mosta za kartaške igre, gdje se koristi za osvajanje svih mogućih trikova, a u tenis je ušao preko golfa gdje je bio prvi koristi se u sportu da opiše Bobbyja Jonesapostignuće osvajanja četiri velika golf turnira tri godine ranije 1930.